Możliwe formy płatności za zakupiony towar na naszych platformach sprzedażowych to :
- płatność z wykorzystaniem operatora systemu płatności Przelewy24..pl
Regulamin systemu płatności ( https://www.przelewy24.pl/regulamin ).
- realizacja płatności bezpośrednio na nasze konto bankowe. Numer konta zostanie podany po wykonaniu zamówienia i jednocześnie przesłany pocztą elektroniczną na podany wcześnie adres e-mail .
Dostawa towaru odbywa się bezpośrednio z magazynów producenta . Opłata za transport liczona jest w zależności o wartości zamówienia ,gabarytów, ciężaru oraz rodzaju zakupionego towaru . W przypadku zakupu systemów kominowych transport jest Bezpłatny .
Czas dostawy towaru wynosi od 2 do 14 dni roboczych po opłaceniu zamówienia .
Towar dostarczany jest przez spedytora na wskazany przy zamówieniu adres dostawy.
Opis
Żaroodporny wkład kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów opalanych drewnem.
Wszystkie elementy żaroodpornych wkładów kominowych wykonane są z blachy o grubości 1,0mm. Kielichowe połączenia poszczególnych elementów o długości 100 mm, zapewniają szczelność oraz kompensację wydłużeń liniowych wkładu wynikających z możliwości wystąpienia bardzo wysokich temperatur.
Zestaw zawiera:
- wywiewka - 1szt
- płyta dachowa - 1szt
- rura gładka 1m - ilość w zależności od wybranej wysokości (minimum 5szt )
- trójnik 90 st - 1szt
- wyczystka - 1szt
- odskraplacz - 1szt
Instrukcja montażu:
Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu kominowego montowana jest od góry, czyli od wylotu komina. Mocujemy linę do rury o długości 1 m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było zamontować w kielichu ostatniej rury płytę dachowa i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę.
Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z kotła. Drzwiczki wyczystki powinny być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Ponadto w odnodze wyczystki, za drzwiczkami, powinna znajdować się przegroda ogniowa, uniemożliwiająca wypadanie żaru bezpośrednio po otworzeniu drzwiczek wyczystki (kupując drzwiczki żaro oferowane przez firmę “Spiroflex” otrzymacie przegrodę ogniową w komplecie z drzwiczkami). Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).
Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości wkładu kominowego, znacznie poprawiają warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.
Cechy
Google DataFeeds
Ogólne
Parametry techniczne
- do kominków
- do kotłów na paliwa stałe
- Drewno
- otwarta komora spalania